Bebek Alıştırma Bardağı

Bebek alıştırma bardağı bebeklerin sıvı içmeye öğrenirken kullandıkları ve becerilerini geliştirmeyi sağlayan ürünler arasında bulunur. Bu ürünler farklı seçeneklerden oluşmaktadır. Bebek alıştırma bardağı hem yeni deneyimler kazanılmasını sağlarken hem de becerilerin geliştirilmesi için önemli rol üstlenmiştir. Bebek alıştırma bardaklarının el ve göz koordinasyonunu geliştirmesi sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

Bebeklerin kendi kendine mama ve su içme becerilerini kazanmalarına yardımcı olmaları sebebi ile bebek alıştırma bardağı özellikle ilerleyen evrede ebeveynlerin en çok ihtiyaç duyacağı eşyalar arasında bulunur. Güvenli ve ergonomik tasarıma sahip olan bebek alıştırma bardaklarının her biri en iyi ve kaliteli malzemelerden üretilir. En iyi markalara ve çeşitlere yer veriyor, BPA gibi zararlı maddelere yer vermeyen ürünleri kullanıyoruz.

Bebek Alıştırma Bardağı Neden Kullanılır?

Bebek alıştırma bardağı bebeklerin sıvı alımını desteklemek ve kendi kendilerine hareket edebilmelerini kolaylaştırmak için kullanılan bir üründür. Bebek alıştırma bardağı ile bebekler özgüven kazanırken, bir yandan da bağımsız hareket edebilme alışkanlıkları kazanırlar. Bardağı tek başlarına tutmaları ve aynı zamanda kontrol edebilmeleri bebeklerin bağımsızlık duygusunu arttıran önemli özelliklerden biridir.

Bebek alıştırma bardağının kullanım sebepleri arasında sıvı alımının teşvik edilmesi de yer alır. Bebekler için sıvı alımı son derece önemli bir konudur. Gıda alımı ve sıvı alımı önemsenmeli ve bebeklerin belirli bir dönemin ardından kendilerini besleyecek seviyeye gelmeleri sağlanmalıdır. Özellikle su ve süt gibi içeceklerin tüketilmesi adına bebek alıştırma bardağının kullanılması uzmanlar tarafından da tavsiye edilir.

Bebek Alıştırma Bardağı Kullanma Zamanı

Bebeklerin doğumunu takip eden altıncı ila 12 ay arasında alıştırma bardağı kullanılabilir. Bebek alıştırma bardağı kullanma zamanı çoğunlukla altıncı aydan itibaren başlamaktadır. Bu dönemde bebekler, emzik ve biberon gibi ürünleri kullanarak hem el ve göz koordinasyonlarını geliştirirler hem de bağımsız hareket etmeye başlarlar.

Bebek alıştırma bardağı ne zaman kullanılır sorusuna da bu sebep ile 6 – 12. aylar arası şeklinde yanıt verilir. Bebeğin fiziksel ve motor becerilerini geliştirebilmek adına kullanılan alıştırma vardığı ve bebeklerin çok daha iyi bir şekilde büyümelerini ve gelişmelerini sağlar.

Bebek Alıştırma Bardağı Avantajları

Bebek alıştırma bardağının birçok avantajı vardır. Bu avantajlar arasında el ve göz koordinasyonunun sağlanması önemli ölçüde yer tutar. El ve göz koordinasyonunu sağlamak adına bardak tutmak, kavramak, içme hareketlerini gerçekleştirmek bebekler için önemli aşamalar vardır. Fiziksel olarak gelişimlerine katkı sunan alıştırma varlığı bebeklerin daha özgür hareket edebilmelerine de yardımcı olur.

Bebek alıştırma bardağının avantajları arasında birbirinden farklı seçenekler vardır. Diğer içme araçlarına (bardak, biberon, şişe vb.) geçiş aşamasında kolaylık sağlamasının yanı sıra sıvı alımının teşvik edilmesi için de bu ürün önemlidir. Bebek alıştırma bardakları bu avantajlarının yanı sıra hijyen koşullarına destek olduğu için temiz ürünler kullanılmasına da yardımcı olur.

Bebek Alıştırma Bardağı Çeşitleri

Bebek alıştırma bardağı tavsiye ve öneriler arasında birçok çeşit yer alır. Bebek alıştırma bardağının birçok farklı çeşidi vardır. Tasarımından materyaline kadar birbirinden farklı özellikleri değişir ve kullanım amacına bağlı olarak çeşitleri zenginleştirilir. Geniş bir ürün yelpazesiyle çalışmalarımıza devam ediyor ve Mondy Shop olarak müşterilerimizin her zaman en iyi ürüne ulaşmasını sağlıyoruz.

Silikon alıştırma bardakları undan plastik alıştırma bardaklarına kadar çok fazla ürünümüz bulunuyor. Güvenilir seçenekler arasında yer alan paslanmaz çelik alıştırma bardakları biberon formunda alıştırma bardakları ve emzikli alıştırma bardaklarımızda bulunuyor. Bebeklerin ihtiyaçlarına bağlı olarak geliştirilen özel alıştırma bardakları, farklı gereksinimleri karşılamak için de kullanılabiliyor. Sadece su tüketimini değil, içilmesi gereken diğer bileşenlere (posa, süt, meyve suyu vb.) ulaşılabilmesi adına da bebek alıştırma bardaklarının farklı çeşitleri mevcut.

Bebek Alıştırma Bardağı Özellikleri

Bebek su alıştırma bardağı ismi ile de bilinen bu bardak çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Bebek alıştırma bardaklarının birçok farklı özelliği bulunur. Bu özelliklerinden en önemlisi kaymaz tutma yüzeyinin olmasıdır. Kaymaz tutma yüzeyiyle bebek ellerinde alıştırma bardağı rahatlıkla taşıyabilir ve kullanabilir. Böylelikle el ve göz koordinasyonu artarken, bir yandan da bebeğin gelişim sürecine katkıda bulunur.

Bebek alıştırma bardağı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

·         Sağlıklı içecek deneyimi kazanılabilmesi adına bu ürünler son derece önemli ürünlerdir.

·         Bebek alıştırma bardaklarının en önemli özelliklerinden birisi kolay temizlenebilme sesidir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen ve aynı zamanda steril kalan ürünler arasında bulunur.

·         Ergonomik tasarımı sayesinde çok yönlü olarak kullanılabilir. Bebek alıştırma bardakları bebeklerin rahatça kavrayıp su içmesine yardımcı olacaktır.

·         Farklı malzemelerden üretilen bebek alıştırma bardakları çok çeşitli ürünler olarak sunulur.

·         Bebek alıştırma bardaklarının kapasiteleri farklılık gösterir. Bebeğin içme alışkanlıklarına bağlı olarak farklı ölçülerde alıştırma bardağı alınabilir.

Bebek Alıştırma Bardağı Modelleri

Bebek alıştırma bardakları farklı modellerde yapılır malzemesinden rengine kadar birçok farklı özellikte bebek alıştırma modelleri hazırlanır. Mondy Shop olarak satışa sunduğumuz her ürün en iyi markalardan oluşur. Bebek alıştırma bardağı modelleri bebeklerin ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Emzikli alıştırma bardakları ya da çift kulp olarak kullanılabilen alıştırma bardakları da vardır. Paslanmaz çelikten elde edilen alıştırma bardakları da bebekler için son derece sağlıklıdır. Biberon formunda elde edilen bardak çeşitlerinden farklı modellere kadar birbirinden farklı seçeneklere markamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bebek Alıştırma Bardağı Kullanımı

Bebek alıştırma bardağı nasıl kullanılır sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Yeni ebeveynlerin ilk kez kullanacağı bebek alıştırma bardağı özel seçeneklerden oluşur. Bebek alıştırma bardağının kullanımı son derece basittir. 6 ila 12 aylık arasında olan bebeklerin artık ürün ve eşya kullanmaya başlaması gerekir.  

Bebek alıştırma bardağının kullanımı son derece basittir. Steril hale getirildikten sonra bardağın içerisine su, süt ya da bebeğin menüsünde yer alan bir sıvı eklenir. Ardından bebeğin güvenle tutabileceği şekilde bebeğin kullanımına bırakılır. Bu süreçte bebek zaman içerisinde hem becerilerini geliştirirken hem de bardağı daha kolay kullanmaya başlar.

Bebek Alıştırma Bardağının Bakımı

Bebek alıştırma bardağı temizliği son derece önemlidir. Mondy Shop olarak en iyi ürünlere yer veriyor ve kaliteli seçenekler sunuyoruz. Bebeklerin ihtiyacı olan alıştırma bardaklarının bakımı doğru koşullarda yapılmalıdır. İlk zamanlarda sık sık yere düşecek ve farklı yüzeyler ile temas edecek olan ürün sık sık temizlenmelidir.

Ebeveynlerin bu noktada dikkatli olması gerekir. Bebekler için birçok özelliğe sahip olan alıştırma bardakları kolaylıkla temizlenebilen malzemelerden elde edilir. Mondy Shop olarak en iyi ürünlere yer veriyor ve bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bebek Alıştırma Bardağı Fiyatları

Bebek alıştırma bardaklarının fiyatları farklı faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin alıştırma bardaklarının markasından kapasitesine kadar birçok farklı unsur fiyatların belirlenmesinde önemli rol üstlenir.

Mondy Shop olarak her zaman en iyi ürünlere yer veriyor ve ekonomik seçenekler sunuyoruz. Bebek alıştırma bardağı almak isteyen müşterilerimiz için yüksek kaliteden oluşan ürünler ile hizmetlerimize devam etmekteyiz. Kısa sürede adresinize ulaştırılacak olan bu ürünler ile bebeğinizin gelişimini destekleyebilirsiniz. 

There are no products to list in this category.